1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

En İyi Papağan Yemleri Hangileri?

En İyi Papağan Yemleri Hangileri?
0

 

En iyi papağan yemleri, papağanların sıhhatli ve refah içinde kalması adına önemlidir. Papağanların sıhhatli kalmaları için kaliteli beslenmeleri gerekir. Peki, papağan dostunuza sunabileceğiniz kaliteli papağan yemleri hangileri?

Papağan Yemi Alırken Bu tarz şeyleri Ihmal etmeyin!

Papağanlar, kuş yetiştirmekten hoşlananlar için en yaygın evcil hayvanlardan biridir. Zekaları, kelimeleri süratli öğrenmeleri ve yansılamak kabiliyetleri, bu sempatik canlıların öne çıkan özellikleri içinde yer alır. Her kuşun bakım gereksinimi farklıdır. Papağanlar da kaliteli beslenmeye ve iyi koşullarda bakılmaya gereksinim duyarlar. Bu yüzden beslenme mevzusuna bilhassa dikkat edilmelidir. Papağan dostunuza en iyi papağan yemleri sunarak onun sıhhatli kalmasını destekleyebilirsiniz. Papağan beslenmesi ile ilgili unutulmaması ihtiyaç duyulan öteki mühim detaylar şunları ihtiva eder:

 • Papağanlar çoğu zaman meyve, sebze ve papağan yemleri ile beslenirler. Papağan yemi lif ve vitamin açısından yoğun olmalıdır.
 • Papağanların beslenmesi tek bir ürün ile olmamalıdır. Aksi halde papağanınızda vitamin eksikliği görülebilir. Papağanın beslenme düzeni çeşitli yemleri, kuş krakerleri, sebze ve meyveleri içermelidir.
 • Papağan beslenmesi yüzde 80 yem, yüzde 20 meyve ve sebzelerden oluşmalıdır.
 • Papağanın ırkına uygun yem seçimi yapmak önemlidir.

Papağan Yemi Iyi mi Olmalı?

En iyi papağan yemleri hangileri açıklamadan evvel, bir papağan yemi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden söz edelim:

Tazelik

Papağan yeminin taze olması son aşama önemlidir. Bir papağan yemi taze olduğu sürece yapısındaki gıda bileşenlerini yitirmeyecektir. Bu sayede kuşunuza maksimum yarar sunacaktır. Sadece papağan yeminin bayat olması, yemin gıda bileşenleri bakımından minimumda bulunduğunu işaret eder. Ek olarak taze olmayan bir yem papağanınızın sağlığını riske atabilir. Bu yüzden de tanınan markaların ürünlerine yatırım yapmak gerekir.

Irka Uygunluk

Papağanlar çeşitli ırklardan gelirler. Bir papağan yeminin, papağan dostunuzun ırkına uygun olması gerekir. Bu sayede papağanınız ihtiyacına uygun şekilde beslenecektir. İhtiyacına hitap eden şekilde beslenen papağanın genel vücut sağlığı en iyi şekilde korunacaktır.

Besleyicilik

Papağan yemi çeşitli gıda bileşenleri yönünden yoğun, tam ve dengeli olmalıdır. Vitaminler başta olmak suretiyle pek oldukça gıda maddesini yapısında barındırmalıdır. Böylece yem, papağan dostunuza yarar sunacaktır. Bu yüzden bir papağan yemi alırken ürünün içindekiler kısmına göz atmayı unutmamalısınız. En iyi papağan yemleri her türlü bileşeni doğru oranda yapısında barındıracaktır.

En İyi Papağan Yemleri

Papağan yemi alırken dikkat edilmesi gerekenlere değindik. Şimdi de en iyi papağan yemleri nedir sıralayalım:

1. Vitakraft Menu Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

Vitakraft Paraket Yemi, en oldukça tercih edilen papağan yemleri içinde sayılır. Gıda bileşeni açısından varlıklı olan yem, kuşların günlük aktifliğine ve genel sağlığına hitap eder.

2. EuroGold Papağan Yemi

en iyi papağan yemleri

Papağanlar için leziz, sıhhatli ve dengeli bir lezzet olan EuroGold Papağan Yemi, papağanların sağlığını optimal anlamda destek sunar. Yapısında yer edinen lifler ve vitaminler yardımıyla papağanların sıhhatli kalmasına izin verir.

3. Quik Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

En iyi papağan yemleri sıralamasında bir diğeri de Quik Paraket Yemi oluyor. Gıda maddeleri açısından varlıklı olan bu yem yardımıyla papağanların sindirim, tüy ve genel vücut sağlığı korunuyor.

4. Gold Wings Premium Papağan Yemi

en iyi papağan yemleri

Kaliteli papağan yemi arayanlar için iyi bir seçim olan Gold Wings Premium Papağan Yemi, papağanların sağlığını optimal düzeyde destekleyen bir yem çeşididir. Vitaminler ve lifler başta olmak suretiyle gıda bileşenleri yönünden son aşama yoğundur. Papağanın sıhhatli kalmasını mümkün kılan hususi yemlerden biridir.

5. Rotipet Paraket Yemi

en iyi papağan yemleri

En iyi papağan yemleri içinde yer edinen Rotipet Paraket Yemi de oldukça popüler bir yemdir. Papağan dostunuzun sağlığı için gereksinim duyduğu her türlü gıda maddesini yapısında barındırır. Papağanların günlük aktifliğine destek olan leziz bir yem çeşididir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir