1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Çocuklar İçin En İyi Evcil Kuşlar Hangileri?

Çocuklar İçin En İyi Evcil Kuşlar Hangileri?
0

Çocuklar için en iyi evcil kuşlar, kuş sahiplenmek isteyen çocuklu aileler tarafınca merak ediliyor. Evladınız sizden bir kuş istediyse, ilk olarak kuşun bakım gereksinimleri hakkında data sahibi olmanız gerekmektedir. Kuşunuzun toplumsal, beslenme ve bakım gereksinimlerini karşılayabilmeniz oldukça mühim. Çocuklarla uyum içinde yaşayan kuş cinslerini sıraladık.

Çocuklar İçin En İyi Evcil Kuşlar

Çocuklar İçin En İyi Evcil Kuşlar

Aileler için en uygun olan kuş cinslerini şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Hint Bülbülü

Hint bülbülleri minimum etkileşim gerektiren canlılardır. Bakımları da oldukça kolaydır ve bundan dolayı çocuklar için en iyi evcil kuşlar içinde yer alır. Ufak çocuklar bilhassa bu biçim kuşları sevme eğilimindedir. Şu sebeple Hint bülbüllerini izlemesi oldukça eğlencelidir. Yumuşak sesleri ve uyumlulukları ile malum Hint bülbülleri, evlatları sakinleştiren sesler çıkarmalarıyla da dikkat çekerler.

2. Güvercin

Sempatik ve nazik kuş cinslerinden olan güvercinler, yumuşak gagaları ile nadiren ısırma davranışı gösterirler. Bu yüzden çocuklar için mükemmel bir seçimdir. Sakin ve toplumsal olmalarıyla malum güvercinler, insanlarla bağ oluşturmayı oldukça severler. Güvercinler her ne kadar kafes yaşamını sevseler de kafes dışı vakit geçirmeye de gereksinim duyarlar. Gün içinde belirli bir süre uçuş deneyimi elde etmeleri oldukça önemlidir.

3. Muhabbet Kuşu

Çocuklar için en iyi evcil kuşlar söz mevzusu olduğunda bu listede muhabbet kuşları da yer alır. Renkli görünümleri ve parlak zeka olmalarıyla malum muhabbet kuşları, yoğun bakım gerektirmeyen ve eğitime derhal cevap veren kuşlardır. Bu canlılar oldukça sessizdir ve çocuklarla arası oldukça iyidir. Konuşma kabiliyeti sebebiyle evlatların ilgisini çeken kuş ırklarından biridir.

Muhabbet kuşları iyi bakılmış olduğu taktirde oldukça uzun seneler süresince yaşayabilir. Bu sebeple kaliteli muhabbet kuşu yemleri tüketmeleri ve geniş bir muhabbet kuşu kafesi içinde yaşamaları ehemmiyet arz eder.

4. Sultan Papağanı

Sultan papağanları Hint bülbüllerinden ve muhabbet kuşlarından daha büyüktür, sadece gene de çocuklar için en iyi evcil kuşlar arasındadır. Şu sebeple bu kuşlar konuşmayı, ıslık çalmayı ve çeşitli oyunlar oynamayı oldukça severler. Bu yüzden kuş oyuncakları tam da sultan papağanlarına göredir.

Sultan papağanları, onlarla etkileşime vakit ayırabilen çocuklarla oldukça iyi geçinirler. Bu sempatik kuşların sıhhatli ve uzun seneler yaşamaları için kaliteli papağan yemleri ile beslenmeleri oldukça önemlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir