1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Az Bakım Gerektiren En İyi Evcil Kuşlar Hangileri?

Az Bakım Gerektiren En İyi Evcil Kuşlar Hangileri?
0

Az bakım gerektiren en iyi evcil kuşlar, yeni kuş sahipleneceklerin merak etmiş olduğu bir mevzu. Bakım gerektirmeyen bir kuş diye bir şey olmasa da bazı kuş cinslerinin zahmetsiz bulunduğunu rahatça söyleyebiliriz. Söz mevzusu bu kuş ırkları küçüktür. Büyük kuşlara oranla daha azca bakım gerektirirler.

Az Bakım Gerektiren En İyi Evcil Kuşlar

Kuş sahiplenecekseniz; azca bakım gerektiren en iyi evcil kuşlar sıralaması ilginizi çekebilir:

1. Güvercin

Güvercin dostlarımız, sahipleri ile yazışma oluşturmayı seven fakat bununla beraber günün büyük bir bölümünde kendi başlarına takılmaktan hoşlanan canlılardır. Bu nazik kuşların bakımı oldukça kolaydır. Sadece kaliteli kuş yemleri ile beslenmelerine dikkat edilmelidir. D vitamini eksikliğinden muzdarip olmamaları için vitamin ve mineral yönünden varlıklı olan yemler tüketmeleri gerekir. Ek olarak, gün içinde minimum birkaç saat kadar kafes dışı zamana gereksinimleri vardır.

2. Hint Bülbülü

Az bakım gerektiren en iyi evcil kuşlar içinde bulunan Hint bülbülleri, en sevilen evcil kuşlar sıralamasında yer alır. Geniş bir kuş kafesi gerektiren bu canlılar, oldukça sempatik, neşeli ve dost canlısı hayvanlardır. Kuş oyuncakları ile zaman geçirmeyi severler. İnsanlardan ziyade kendi türünden kuşlarla sosyalleşmek onlar için daha uygundur. Kısıtlı zamanı olan sahipler için en iyi kuşlardandır.

3. Kanarya

Hoş sesleri ve sempatik görünümleri ile bir adım öne çıkan kanaryalar, bir çok insanoğlunun favori evcil hayvanlarından biridir. İspinoz ailesinden gelen bu kuşlar da oldukça fazla bakım gerektirmezler. Aralarından tercih yapabileceğiniz oldukça çeşitli kanarya türleri vardır. Gene de tüm kanaryaların oldukça uysal, uyumlu ve parlak zeka olduklarını söyleyebiliriz. Uzun seneler süresince sıhhatli kalmaları için besleyici kanarya yemleri tüketmeleri şarttır.

4. Muhabbet Kuşu

Kuş severlerin popüler evcil canlılarından olan muhabbet kuşu, azca bakım gerektiren en iyi evcil kuşlar arasındadır. Bu sempatik kuşlar, sahipleri ile kuvvetli bağlar kurmasını bilirler. İlgiye ve sevgiye düşkün olan evcil kuşlardır. Bundan dolayı ne olursa olsun onunla ilgilenmek için gün içinde süre ayırmanız gerekir. Gene de oldukça fazla bakım ihtiyacı olmadığını belirtebiliriz. Kaliteli muhabbet kuşu yemi tüketmeleri önemlidir. Bu sayede uzun ömürlü ve sıhhatli olacaklardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir