1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı
Trendlerdeki Yazı

Cennet Papağanı Fiyat

Cennet Papağanı Fiyat
0

Cennet papağanı fiyatları bulunduğunuz ile göre değişiklik gösterebilir. Cennet papağanı fiyatı üretici ve petshop olarak ta farklı olabilir. Cennet papağanları genelde 10 ila 20 yıl arası iyi bir bakım ile yaşayabilir. Bu süre zarfında sizinle çok iyi bir arkadaş olabilir. Cennet papağanları renkli ve gösterişli duruşları ile çok meşhurdur. Cennet papağanı ile sevda papağanı karıştırılmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Sevda Papağanı ile Cennet Papağanı Arasındaki Fark

Cennet papağanlarının bir çok renk skalası bulunmaktadır.  Tabi ki bir çok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de rengine göre fiyat değişmektedir.

Cennet Papağanı Anne Besleme

Anne besleme olan cennet papağanları daha yabani üretici için zahmetsiz olan bir yöntemdir. Tamamen anne ve babanın verilen mama veya yem ile büyüyen cennet papağanı yavrularıdır. Anne besleme olan cennet papağanı yavruları tabii ki fiyat olarak ta uygundur. Ortalama cennet papağanı yavru fiyatları 150 TL den başlamaktadır.

Cennet Papağanı El Besleme

El besleme cennet papağanı oldukça zahmetli ve masraflı bir üretim şeklidir. Kullanılan mama ve yavrunun gelişimi büyümesi tamamen üreticiye bağlıdır. Belirli bir süre anne beslemedikten sonra el beslemeye alınır. Tavsiyemiz dünyaca ünlü en kaliteli mamayı kullanarak besleme yapılmasıdır. İlk başlar her 2 saatte 1 yavruya 2 cc sıcak mama verilir. Bu da bütün gününüzü ve zamanınızı tamamen oraya harcamanıza neden olmaktadır. El besleme cennet papağanı yavrusu normal üretime göre daha pahalıdır. Ortalama 450 TL dan başlayabilir.

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı arıyor ve fiyat aralığını merak ediyorsanız bir çok püf noktaya dikkat etmelisiniz. Cennet papağanı anne besleme ve el besleme olarak 2 ye ayırabiliriz. Anne besleme cennet papağanı 150 tl den çok rahat bulunabilir. Genelde pet shoplarda satılan kuşlar 3 aylık diye satılır fakat aslında en az 6 aylık olabiliyorlar. Cennet papağanı yavruları genelde üreticilerinden daha sağlıklı ve yavru şekilde bulabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir