1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

Amerika Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Amerika Papağanı Özellikleri Nelerdir?
0

Amerika papağanı, papağan ailesindeki en popüler kuşlardan biridir. Keyifli halleri ve renkli görünümleri ile malum bu kuşlar, yüzlerce senelerdir evcil hayvan olarak besleniyor. Öteki oldukca sayıda papağanın aksine, Amerika papağanları tipik olarak yüzlerinde renk ve boyut olarak değişebilen deri parçalarına haizdir.

Amerika papağanı, Şimal, Cenup ve Orta Amerika’ya özgü 17 değişik cins barındıran bir papağan türüdür. Büyük, kıvrık gagaları ve uzun kuyrukları ile malum bu kuşlar, canlı renkleri ve dost canlısı hareketleriyle bir adım öne çıkar. Dışa dönük mizaca haiz olan Amerika papağanları, her yaştan insan için iyi bir seçimdir. Boyutları sebebiyle, Amerika papağanlarının bakımı zor olabilir, sadece doğru sahipler için süre ayırmaya kıymet sadık evcil dostlardır.

Amerika Papağanı En Büyük Papağandır

Amerika Papağanı

400’den fazla değişik papağan cinsel vardır. Bunlar içinde Amerika papağanı en büyük olanıdır. Bu papağanlar normalde bir kuş için oldukca fazla olan averaj 3-4 kilogram ağırlığa haizdir. Amerika papağanlarının en büyüğü olan Sümbül Amerika Papağanları, gagadan kuyruk ucuna kadar geniş bir uzunluğa haizdir. Ek olarak kanatları da son aşama geniştir.

Oldukca Sayıda Amerika Papağan Çeşidi Vardır

Amerika papağanları yaygın olarak en büyük papağanlar olarak bilinmekle beraber, çeşitli boyutlarda gelen değişik Amerika papağanları vardır.

Amerika Papağanları 80 Seneden Fazla Yaşayabilir

İdeal koşullarda bakılan, kaliteli papağan yemleri ile beslenen Amerika papağanları 60-80 yıl içinde yaşayabilir. Bir çok Amerika papağanının 80 seneden oldukca daha çok yaşamış olduğu bilinmektedir. Amerika papağanı sahiplenmekle ilgilenenlerin, evcil hayvanlarına bakmak için yeterince süre ayırmaya istekli olduklarından güvenli olmaları tavsiye edilir.

Bu kuşların sahiplerinden daha uzun yaşaması {hiç de} alışılmadık bir durum değildir. Bu yüzden, bakmakla yükümlü olduğunuz öteki kuşlar için yaptığınız benzer biçimde onların bakımı için de aynı önlemleri almanız ehemmiyet arz eder. Bunlara ek olarak; kuşunuza oldukca geniş bir papağan kafesi sağlamanız da önemlidir. Böylece kuşunuz sıhhatli ve mutlu bir yaşam sürecektir.

Amerika Papağanları Oldukca Güçlüdür

Sümbül Amerika papağanı, büyük gagaları ile bir hindistancevizi kabuğunu kıracak kadar güce haizdir. Etkisi altına alan güçlerine karşın bu papağanlar, şefkatli bir halde eğitildikleri taktirde nazik birer evcil kış olurlar.

Öteki Amerika papağanı türlerinin de kuvvetli ve etkisi altına alan gagaları vardır. Bu da onları saldırganlık eylemleri ya da hormonal davranış nöbetleri esnasında hesaba iştirak etmesi ihtiyaç duyulan bir güç haline getirir.

Ve tekrarlamak gerekirse, tüm papağanlar benzer biçimde Amerika papağanları da sıkılmamak için toplumsal etkileşime ve sosyalleşmeye gereksinim duyar. Bu sebeple onlara zaman ayırmalı ve evcil papağanınıza kuş oyuncakları sunarak keyifli zamanlar geçirmesine olanak tanımalısınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir