1. Anasayfa
 2. Cennet Papağanı

6 Maddede En Popüler Ötücü Kuşlar

6 Maddede En Popüler Ötücü Kuşlar
0

Ötücü kuşlar, bir çok insanoğlunun ilgisini çeken canlılardır. Ötüşlerinden dolayı bazı kuş türleri, kuş severlerin favori evcil hayvan seçimidir. Peki, en iyi öten kuşlar hangileri?

En Popüler Ötücü Kuşlar

Ötücü Kuşlar

Köpekler ve kedilerden sonrasında en fazlaca tercih edilen canlılar şüphesiz ki kuşlardır. Bunun en büyük sebebi de kuşların bakımlarının kolay olması ve hoş ötme sesleriyle öne çıkmalarıdır. En popüler ötücü kuşlar aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir:

1. Muhabbet Kuşu

En yaygın evcil kuşlardan biridir. Boyut olarak küçüktür. Bakımı ve evcilleştirilmesi oldukça kolaydır. Muhabbet kuşları toplumsal canlılardır. Gruplar halinde yaşamayı severler. Çocuklarla da fazlaca iyi anlaşırlar. Yalnız kalmamaları ve bilhassa de kendi çeşitleriyle sosyalleşmeleri ehemmiyet arz eder. Bununla birlikte kaliteli muhabbet kuşu yemi ile beslenmeleri gerekir.

2. Kanarya

Ötücü kuşlar söz mevzusu olduğunda öne çıkan kanarya, sempatik görünümü, güzel sesi ve uyumluluğu ile dikkat çeker. Şarkılar söylemesi ve sarı renkli görünümü ile bir adım öne çıkan kanarya kuşları, son aşama dost canlısıdır. Kanaryanın hoş sesler çıkarıyor olması, mutlu ve sıhhatli bulunduğunun göstergesidir. Besleyici kanarya yemleri tüketmeli ve bakım gereksinimleri karşılanmalıdır.

3. Saka Kuşu

Saka kuşları, yalnızca 12-15 santimetre uzunluğunda olmalarına karşın, güzel tüyleri ve kuvvetli ötüşleriyle öteki kuşlardan kolaylıkla ayırt edilebilirler. Onları gözlerinin etrafındaki siyah renklerinden ve gagalarındaki kırmızı çizgiden tanıyabileceksiniz. Fazlaca aktifler, bu yüzden geniş bir kuş kafesi tam da bu kuşlar içindir.

(*6*)4. Sultan Papağanı

Bu sempatik ve cana yakın kuşlar da ötücü kuşlar sıralamasında yer alır. Kuş severlerin favorilerinden biridir. Uysal ve oyuncudur. Kuş oyuncakları ile süre geçirmeyi fazlaca sever. Ek olarak temastan hoşlanır ve insanlarla oyunlar oynamak ister. Güzel ötüşüyle insanların ilgisini çekmeyi de başarır.

5. Kakadu Papağanı

En toplumsal ve en cana yakın kuşlardandır. Bakımı birazcık zor olsa gerek. Eğitimi için yüksek dikkat ve sabır gerekir. Bundan dolayı kuşunuza süre ayırmanız önemlidir. Güzel tüyleri, konuşma ve ötme kabiliyeti ile farkını ortaya koyar. Sıhhatli kalması için kaliteli papağan yemleri tüketmesi şarttır. Bununla birlikte geniş bir papağan kafesi içinde yaşamalıdır. Böylece kendisini özgür ve rahat hissedecektir.

6. Afrika Gri Papağan

Ötücü kuşlar içinde bulunan Afrika Gri Papağan, isminden anlaşılacağı benzer biçimde gri renkleriyle karakterizedir. Öne çıkan özelliği yalnızca bu değildir. Şundan dolayı Afrika Gri Papağanları konuşma ve ötme kabiliyetleriyle de bilinirler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_en
  Beğen
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum_
  Aşık Oldum!
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir